Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

عصر اینترنت

عصر اینترنت

نیمکت اینترنتی، محلی برای یاددادن و یادگرفتن است.

زماني که در اخبار ، معيار ِ سواد در قرن جديد را ، يادگيري ِ کار با کامپيوتر اعلام کردند ، شايد براي بعضي بسيار اغراق آميز و غير واقعي به نظر مي رسيد . اما رفته رفته با پيشرفت روزافزون تکنولوژي و اهميت تبادل اطلاعات در زندگي امروز و دردسترس قرار گرفتن کامپيوترها و آسان تر شدن کار و همگاني شدن آن ، اهميت اين يادگيري را براي همگان به اثبات رسانده است .

همه جا و در همه کار ردي از کامپيوتر ديده مي شود و از بقالي ها گرفته تا استوديوهاي صدا و تصوير ، از آشپزخانه گرفته تا شرکت هاي بزرگ با سيستم هاي کامپيوتري و آشنايي اوليه با اصطلاحات کامپيوتر سروکار دارند . ديگر بايگاني ادارات پر از پرونده هاي کاغذي نيست که براي پيدا کردن يک سند قديمي ساعت ها به جستجو بپردازيم با يک کليک ساده مي توانيم تمام اطلاعات را داشته باشيم . ديگر براي پيدا کردن يک مطلب و يا يک شرکت احتياج به کتابخانه ها و کتابهاي اول و دوم سوم نيست ! بله با يک کليک ساده مي توان همه نوع اطلاعاتي در هر زمينه ايي يافت ، شادي در نگاه اول گفته من براي شما اغراق آميز به نظر برسد اما کمي که جلوتر بياييد ، اين کار ، يکي از پيش پا افتاده ترين کارها به خساب خواهد آمد .

و هزاران مثال ديگر که هر روز با آن رو به رو هستيم و شايد ديگر برايمان عادي شده باشد ، اما اگر کمي به ياد چند سال گذشته بيفتيم ، نه خيلي دور همين 4-5 سال گذشته ، متوجه اين روند رو به رشد ، خواهيم شد . همانطور که زماني انسان ها در روياهاي خود مي پنداشتند که با شخصي در آن سوي دنياي صحبت کنند ، حال شما مي توانيد با شخصي در آن سوي دنيا آنلاين زندگي کنيد ! کنفرانس ها داشته باشيد و صحبت رو در رو ، نگاه در نگاه داشته باشيد . حال شما مي توانيد تنها ارزو کنيد ، و تحقق روياهايتان را شاهد باشيد .

حال با اين روند ، اينترنت ديگر جاي خود دارد . ديگر گذشته است زمان آنکه ، وقتي از اينترنت صحبت مي کردي ، همه با نگاهي کج! به تو نگاه مي کردند و ياد ِ چت و مسائل ِ ناهنجار مي افتادند . اينرنت تبديل به وسيله ايي شده است براي ارائه خدمات مختلف ، ديگر امروز براي کارت هوشمندت بايد اينترنت بلد باشي ! براي قبت نام ها و تعيين واحدهاي کامپيوتري ، حتي به صورت خيلي ابتدايي . ديگر براي قبض هايت ، تحقيق هايت ، خبر خواني و اطلاع از اخبار مختلف از ارگان هاي مختلف در سراسر جهان ، ديدن مدها و مدل هاي به روز ، خبر از دوستي در آن سوي جهان ، پيدا کردن دوستان قديمي ، داشتن بهترين آلبوم هاي موزيک ، فيلم ، عکس و از همه مهمتر يادگيري و پيدا کردن يک مرجع مناسب براي آن و هزاران هدف ديگر با هزينه ايي بسيار ، بسيار ناچيز مي تواني همزمان در مدت ِ بسيار کم و به صورت موازي ، اين کار را انجام دهي . ديگر از دبستان ها گرفته تا حوزه هاي علميه ، دانشگاهها ، روزنامه ها مجلات و و و همه سايت هايي دارند که مي توانيد با آنها در ارتباط باشيد .
ديگر فکر نمي کنم در اهميت آموزش اينترنت و وارد شدن به دنياي مجازي و استفاده از آن کسي شک و شبهه اي وجود داشته باشد .

براي بعضي يادگيري کامپيوتر و استفاده از اينترنت بسيار سخت و گيج کننده است . جوانان و نوجوانان ، به علت داشتن حوصله بيشتر و کنجکاوي بيشتر و نيز همزماني آنها با روند تکنولوژي ، سريعتر و بي پرواتر شروع مي کنند . اما جوانان ِ يکي دو نسل پيشتر ، شروع ِ يادگيري کمي سختشان مي آيد .

نیمکت اینترنتی، محلی برای یاددادن و یادگرفتن است.

ارسال نظر

خوش آمدید

این یک متن تستی و قابل ویرایش است

آمار

  • بازدید امروز: 23
  • بازدید دیروز: 1
  • بازدید کل: 1973